Перекальська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Перекальської сільської ради Зарічненського району

Рівненської області


Звіт

директора школи за 2020- 2021н.р.

Я, Ковенько Микола Наумович, працюю директором Перекальської ЗОШ I-II ст. із 2011 року. Загальний стаж роботи - 43 роки після закінчення РДГУ. Професія - вчитель трудового навчання, інформатики, вчитель вищої категорії. Звіт проходить з використанням програми Viber.

Педагогічний колектив школи виконує Постанову МО і науки України № 646 від 12 квітня 2000 року "Про затвердження Інструкції з обліку дітей шкільного віку " та згідно змін до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №437. Щорічно складаються і уточнюються списки дітей та підлітків шкільного віку з метою 100% охоплення їх навчанням. Біля школи функціонує хороший дитячий садок із неповним робочим днем, відповідною матеріальною базою. За вимогами сучасної 12 -річної освіти всі діти п`ятирічного віку повинні бути охоплені заняттями у дитячому садочку. У перший клас приходять вже підготовлені діти із дитячого садочка «Ромашка».

На даний час в школі навчається 140 дітей, працює 13 класів.

Шановні колеги, батьки, гості нашої школи! Закінчився черговий навчальний рік із своїми успіхами та невдачами, із хорошим та не дуже, що відбувалось протягом цього звітного процесу. З 12 березня 2020 року навчально – виховний процес проводився дистаційно (з використанням програми Viber).

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про загальну середню освіту"від 13.05.1999 року № 651-XIV та Закону України «Про освіту» від 28.09.2017 року керівництво загальноосвітнім навчальним закладом здійснює директор;

колегіональним органом управління загальноосвітнім навчальним закладом є педагогічна рада, повноваження якої визначається Положенням про загальноосвітні навчальні заклади;

органом громадського самоврядування загальноосвітнього навчального закладу є загальні збори колективу загальноосвітнього навчального закладу.

Сьогодні у нас загальні збори трудового колективу, батьків, членів батьківського комітету, ради та піклувальної ради нашої школи, депутати та представники громадського самоврядування села.

Хочу довести до відома шановного зібрання, що я, як директор школи, стараюсь внести персональний внесок у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у школі. Педагогічний колектив нашої школи на 100% забезпечує обов`язкову загальну середню освіту, діти шкільного віку, що проживають на нашій території, всі охоплені навчанням.випускники 9-х класів продовжують навчання у Борівській ЗОШ І-ІІІст., технікумах, коледжах.

Дирекцією школи щорічно створюються умови для варіативності навчання, гуртки «юний футболіст» та «стилізовані вироби» інші індивідуальні заняття організовуються за заявами та проханнями батьків та учнів.

У школі впроваджуються інноваційні педагогічні технології у навчальний процес. Вчителі широко використовують передовий педагогічний досвід, користуються власними ноутбуками та шкільним кабінетом інформатики на уроках, використовують інтерактивні методи навчання такі як "мозковий штурм", проблемне навчання, зв"язок виучуваного із використанням на практиці, використання місцевого матеріалу і т.д.

У школі організовано різноманітні заняття з позаурочної навчально-виховної роботи. Щорічно проводяться ранки для учнів та батьків: у першому класі "Андріївські вечорниці" та "Прощавай букварику!", конкурс "Новорічна композиція" та «Український сувенір», Новорічні ранки, до Міжнародного жіночого дня 8 -березня.

Протягом року проводилися різноманітні предметні та виховні тижні: тиждень безпеки життєдіяльності, тиждень правового виховання, тиждень екології, місячник правил дорожнього руху, місячник патріотичного виховання, тиждень української мови та літератури , тиждень математики, фізики.

Діє група продовженого навчання для учнів 1-4 класів, де діти мають змогу відпочити, виконати домашнє завдання, читати, взяти для себе щось нове, цікаве. У цьому навчальному році нашу школу закінчило 10 учнів, вони планують навчатися у коледжах та у Борівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Учні нашої школи поглиблюють свої знання із різноманітних предметів на факультативних заняттях з англійської мови, біології, української мови німецької мови, фізкультури і т. д.

Поточні ремонти в усіх приміщеннях були виконані вчасно і якісно, дякуємо за допомогу батькам, трудовому колективу школі. У загальних приміщеннях школи ремонти виконуються за рахунок державного б'юджету, а в класних приміщеннях за рахунок батьків, за що їм особлива подяка. Першокласники отримали парти європейського зразка, магнітну дошку, комп'ютер прінтер, телевізор, багато унаочнення та сучасні меблі.

Паливом школа забезпечена на 100 %, температурний режим в класних кімнатах протягом року підтримувався в нормі. Кабінети школи вчителі поповнюють різним навчальним матеріалом за свої кошти і справляються з цим досить успішно, а також допомагають проводити поточний ремонт школи.

Інших додаткових джерел фінансування школи немає.

Наша школа повністю забезпечена кваліфікованими педагогічними кадрами і вони працюють згідно їх фаху за дипломом.

У школі працюють 10 вчителів вищої категорії, 10 вчителів першої категорії, 1 вчитель другої категорії, 1 вчитель має звання "старший вчитель", 8 вчителів – категорії "спеціаліст". Один раз у 5 років кожен вчитель проходить курсову перепідготовку для підвищення професійної кваліфікації. Цього року таку підготовку пройшло 2 вчителі.З 01 січня 2020 року вчителі проходять курсову перепідготовку в онлайн – режимі для отримання сертифікатів.

Всі працівники школи щорічно проходять поглиблений медичний огляд і медичною комісією допускаються до роботи. Працівники кухні двічі на рік проходять такий огляд.

У своїй роботі я, як директор школи, користуюсь Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо освітньої галузі, іншими законодавчими та нормативно- правовими актами з питань освіти, законодавством про працю, правилами і нормами охорони і безпеки праці, правилами виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у школі немає.

У нас навчається 39 учнів із малозабезпечених сімей. Стимулювання учнів до навчання відбувається шляхом нагородження їх Похвальними листами за відмінне навчання. Педагогічних працівників нагороджуємо Грамотами та Подяками, представляємо до нагородження Грамотами і преміями сектору освіти.

У школі працює рада профілактики правопорушень та соціального захисту учнів, проводяться місячники правового виховання, зустрічі із дільничним інспектором, виховні години. Педагогічні працівники школи виконують затверджений план заходів із Програми правової освіти.

Результатами вжитих профілактичних заходів щодо попередження правопорушень учнями є те, що вже багато років у районній дитячій кімнаті поліції нема зареєстровано учнів нашої школи.

Стан дитячого травматизму не є критичним. Діти травмуються, в основному, вдома, а не в школі. Під час навчально-виховного процесу серйозних травм не було.

У вирішенні питань та проблем школи нам допомагають батьки.

Пропозиції та проблемні питання вирішуються директором школи колегіально із батьківським комітетом школи, радою та піклувальною радою, представниками органів громадського самоврядування.

За вимогами Міністерства освіти і науки України підвезення учнів відбувається лише, якщо учні живуть на відстані від школи 3км. І більше. Тому наші учні не потребують підвезення до школи.

За вимогами Міністерства освіти України всі школи повинні працювати в одну зміну. У нас із цим все добре, оскільки наявно достатня кількість класних приміщень.

Мережа класів і ГПД на слідуючий навчальний рік: у школі будуть працювати 13 класів і 1 ГПД. Навчальний корпус відповідає мережі: є 6 навчальних кабінетів, 9 класних кімнат, комп`ютерний клас, бібліотека, кімната психолога, кабінет директора школи, спортивна кімната, музейна кімната, кухня та шкільна їдальня.

Всі працівники школи забезпечені житлом особистим або з батьками. Але деякі потребують відведення земельних ділянок для будівництва.

Проблемою залишається і забезпечення навчальних кабінетів приладдям, меблями, картами, хімікатами, літературою, інтерактивною дошкою, спортивними знаряддями і т.д. Потрібно замінити частину старих вікон на металопластикові, не дуже добрий стан і всіх дверей. Підлоги у більшості класів потребують заміни. Не вистачає парт для певних вікових категорій.

Наша школа потребує також повного перекриття даху, оскільки в деяких місцях стеля протікає.

Одним словом, є іще над чим працювати.

Кiлькiсть переглядiв: 219

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.